Jak dobrać odpowiednie obuwie medyczne?

Wygodne obuwie medyczne dla lekarzy i personelu medycznego

Praca w szpitalu lub specjalistycznej przychodni to ciągłe przemieszczanie się. Liczba kroków przebytych w ciągu dnia jest równa często liczbie kroków półmaratończyka. Dlatego tak ważne jest dbanie o nasze stopy. Wiele osób, a już w szczególności kobiet, kupując nową parę obuwia, zwraca niemal wyłącznie uwagę na wygląd butów. Pamiętajmy, że źle dobrane obuwie może mieć negatywny wpływ na nasz kręgosłup, stawy kolanowe i biodrowe czy takie choroby stop jak płaskostopie. Odpowiedzią na potrzeby lekarzy, pielęgniarek i sanitariuszy są wygodne buty medyczne. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie dla nas? Podpowiadamy.

Jakie powinno być obuwie medyczne?

  • Komfortowe: buty medyczne posiadają specjalne części, które zapewniają wygodę takich jak specjalne wkładki żelowe, poduszki powietrzne, specjalne obicie zmniejszające nacisk wywierany na stopy. Dzięki anatomicznej podeszwie obuwie umożliwia utrzymanie poprawnej postawy ciała oraz zabezpiecza większą przestrzeń.
  • Lekkie: niewielka waga obuwia medycznego dla lekarzy i pielęgniarek nie powoduje nadmiernego obciążenia stóp.
  • Trwałe: obuwie medyczne renomowanych producentów takich jak Sanital Flex, Dr Brinkmann, Berkemann, Adanex, Worishofer, Birkenstock gwarantują wykonanie z dobrej jakości materiałów tak, aby mogły zapewnić komfort w trudnych warunkach szpitalnych.
  • Bezpieczne: buty medyczne wyposażone są w specjalne podeszwy antypoślizgowe oraz antystatyczne, dzięki czemu możemy być spokojni o nasze bezpieczeństwo.
  • Łatwe do utrzymania w czystości: podczas noszenia obuwia medycznego często dochodzi do kontaktu nie tylko z podłogą, ale też z substancjami, które się tam znajdują. Większość modeli obuwia medycznego nadaje się do prania w pralce nie traci kolorów oraz giętkości.
  • Dopasowanie do tęgości G, H, K, M - buty medyczne są wyprofilowane z przeznaczeniem na stopy o różnych tęgościach.

Wygodne buty medyczne Warszawa

Wybór butów medycznych kwestią upodobań

Odpowiednia ochrona stóp to nieodzowny element ubioru każdego lekarza, pielęgniarki czy ratownika. Długotrwałe dyżury, chodzenie czy wielogodzinne stanie przy stole operacyjnym wymagają właściwej ochrony stóp. Buty medyczne muszą być więc komfortowe. Przy wyborze obuwia medycznego warto kierować się również swoimi upodobaniami. Aktualnie do wyboru jest szeroka gama produktów medycznych, dlatego każda osoba znajdzie coś dla siebie. Atrakcyjne i nowoczesne wzory butów dostępne są w wielu kolorach, które pozwalają cieszyć się obuwiem każdego dnia w pracy i w domu. Warto również zainwestować w obuwie na okres wiosenno - letni oraz oddzielnie na okres jesienno - zimowy. To ułatwi pracę w zmieniających się warunkach atmosferycznych. Jeśli nie jesteśmy pewni co do wyboru wygodnego obuwia medycznego, warto skonsultować się z pracownikiem sklepu, który na podstawie przekazanych informacji pomoże wybrać najbardziej dopasowane buty.