Artykuły

Tęgość G normalna. Rozmiar i zastosowanie

Tęgość określa ilość miejsca przeznaczonego na naszą stopę wewnątrz buta. Tęgość G to oznaczenie stopy normalnej, standardowej szerokości, najczęściej spotykana na rynku. Jaki jest ich rozmiar i zastosowanie?

Czytaj dalej...
Pielęgnacja stóp – sposób na piękne i zadbane nogi

Dlaczego prawidłowa pielęgnacja stóp jest tak ważna? Poznaj 10 sposobów na piękne i zdrowe stopy. Sprawdź jak prawidłowo pielęgnować stopy!

Czytaj dalej...
Choroby stóp - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

Choroby stóp to wszelkie schorzenia zdrowotne, które dotykają naszych stóp. Jak zapobiegać schorzeniom stóp? Przeczytaj artykuł!

Czytaj dalej...
Płaskostopie poprzeczne — charakterystyka, przyczyny, objawy, leczenie

Płaskostopie poprzeczne to budowa stopy odbiegająca od normy. Jak dbać o stopy przy płaskostopiu poprzecznym? Przeczytaj artykuł!

Czytaj dalej...
Jak dobrać odpowiedni rozmiar butów? Podpowiadamy

Nie wiesz jaki masz rozmiar butów? Poznaj skuteczne sposoby na pomiar obuwia w zaciszu domowym. Przeczytaj artykuł!

Czytaj dalej...
Obuwie Helios - zdrowie zaczyna się od stóp

Poznaj obuwie Helios - czołowego polskiego producenta wygodnego obuwia zdrowotnego w Europie. Wybierz komfortowe obuwie dla siebie! Przeczytaj artykuł.

Czytaj dalej...
Waldlaufer — wygodne obuwie zdrowotne dla wymagających

Waldlaufer —  wygodne obuwie zdrowotne dla wymagających. Produkcja obuwia zdrowotnego marki Waldlaufer. Dla kogo przeznaczone jest wygodne obuwie zdrowotne Waldlaufer? Przeczytaj artykuł.

Czytaj dalej...
Czym się wyróżniają damskie sandały Rieker? Sprawdzamy

Obuwie szwajcarskiej marki Rieker jest stworzone dla każdego użytkownika ceniącego sobie połączenie dobrego stylu i komfortu. Buty Rieker słyną na całym świecie z niesamowitej wygody i wytrzymałości. Rodzinna firma od pięciu pokoleń zobowiązuje się do zachowania nienagannej jakości i stylu.

Czytaj dalej...
Dlaczego warto wybrać damskie półbuty Befado dr Orto? Największe zalety

Odpowiednio dobrane obuwie to najlepszy prezent dla naszych stóp. Biorąc pod uwagę fakt, że stopy przydają nam się każdego dnia, warto o nie odpowiednio dbać. Dobrej jakości obuwie pozwala na wygodne chodzenie, bez narażenia nóg na odciski, modzele, deformacje, płaskostopie i inne schorzenia związane z nieprawidłowo dobranym obuwiem. Damskie półbuty Befado dr Orto to wygodne i komfortowe obuwie zaprojektowane z myślą o użytkowaniu zarówno w domu jak i na zewnątrz. Dzięki specjalnej budowie i użytych materiałów obuwie świetnie dopasowuje się do stóp. Obuwie Befado posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i jest polecane jako obuwie zapobiegawcze oraz wspomagające leczenie przy stopie cukrzycowej.

Czytaj dalej...
Wkładki na haluksy - rodzaje

Na stopach spoczywa ciężar całego ciała, aby wspomóc im w tym działaniu należy o nie dbać. Wszelkie niepokojące objawy, ból i dyskomfort należy kontrolować u lekarza prowadzącego. Haluksy z czasem uniemożliwiają normalne poruszanie się. Przyczyną dyskomfortu w obuwiu jest płaskostopie poprzeczne. Aby przykra deformacja nie wpływała negatywnie na codzienne życie, warto zaopatrzyć się w ortopedyczne wkładki i obuwie na haluksy. Czym są haluksy i czy można je leczyć? Ze statystyk wynika, że aż 46% kobiet po 50 roku życia, 37% kobiet w wieku 35-50 oraz 23% kobiet w wieku 25-35 lat ma problem z haluksami.

Czytaj dalej...
Copyright @ 2020 Bio Stopa, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl