Waldlaufer — wygodne obuwie zdrowotne dla wymagających

Waldlaufer —  czołowy producent wygodnego obuwia zdrowotnego w Europie

W 1960 roku powstała firma pod nazwą Lugina Schuhfabrik GmbH w Niemczech, na cześć jeziora Lugano w południowej Szwajcarii. Pięć lat później do obiegu wkraczają pierwsze pary innowacyjnych butów z trwałymi i jednocześnie wygodnymi podeszwami z krepy. Rok później wprowadzona zostaje marka Waldlaufer, zainspirowana historią Gabriela Ferry’ego o tej samej nazwie. Wraz z rozwojem firmy w 1990 roku część produkcji została przeniesiona do zagranicznych lokalizacji w Europie, m.in. na Węgry, Rumunię i Chorwację. Dzięki ciągłemu rozwojowi w 2010 roku, w 50 rocznicę powstania firmy, zostało zainwestowane 1,5 miliona euro w elektrownię fotowoltaiczną, pozwalającą zaoszczędzić do 350 ton CO2 rocznie. Firma zatrudnia trzy tysiące pracowników, dziennie wytwarza około 15 tysięcy par butów, co rocznie daje wynik ponad 3 milionów par obuwia

Produkcja obuwia zdrowotnego marki Waldlaufer

Waldlaufer do produkcji butów używa wysokiej jakości materiałów przy jednoczesnym zachowaniu ich naturalności. Skóra wykorzystywana do produkcji obuwia jest indywidualnie sprawdzana przez przeszkolony personel. Produkcja każdego buta wymaga precyzji i najwyższej staranności. Każdy model zaczyna się od szkicu w 3D, następnie prace projektowe przenoszone są na monitor komputera. Na podstawie szkicu tworzone są gradacje dla wszystkich rozmiarów i szerokości. Waldlaufer swoje obuwie tworzy najstarszą techniką łączenia skór. Podstawą ich działania jest szycie ręczne. Klasyczna metoda szycia ręcznego sprawia, że obuwie jest dużo trwalsze niż obuwie szyte metodą maszynową. Najważniejsze rynki eksportowe dla Waldlaufer to: Holandia, Austria, Polska, Szwajcaria, Słowacja, Anglia i Szwecja. Poza Europą markę można spotkać w USA, Kanadzie i Japonii. Niemiecka firma jest pionierem w produkcji wygodnego obuwia zdrowotnego. Buty do wkładek Waldalufer to jedna z najnowszych inwestycji firmy.

Sukces firmy Waldlaufer mierzony jest satysfakcją swoich klientów. Obuwie można spotkać zarówno w sklepach internetowych, stacjonarnych jak i w głównych firmach wysyłkowych. 

Damskie półbuty Waldlaufer - niemieckiego producenta wygodnego obuwia zdrowotnego

Deklaracja misji Waldlaufer

Rdzeń marki Waldlaufer pochodzi z symbiozy zrównoważonego rozwoju i postępu zgodnie z bliskością natury i siły. Co to oznacza? Firma produkująca obuwie traktuje zrównoważony rozwój jako drogę do postępu. Ze szczególną wrażliwością obchodzi się z surowcami naturalnymi, a wysokie standardy gwarantują troskę o ekologię, etykę i zdrowie. Aby skóra uzyskała pożądane właściwości musi podlegać procesowi garbowania i farbowania. Dlatego wygodne obuwie zdrowotne niemieckiej firmy jest tak wysoko ocieniane przy użytkowników na całym świecie. Waldlaufer trwałość postrzega jako całość koncepcji, dla tego obuwie jest produkowane tylko w Europie, co pozwala na krótkie trasy produkcyjne i promowanie europejskich stosunków handlowych. 

Dla kogo przeznaczone jest wygodne obuwie zdrowotne Waldlaufer? 

W swojej ofercie firma Waldlaufer proponuje:

  • obuwie Ortotritt — przeznaczone dla wrażliwych stóp, z odciskami, stanami zapalnymi i nagniotkami. Dzięki miękkiej i elastycznej podeszwie, antybakteryjnej podszewce i miękkiej amortyzacji z przodu, chroni stopy przed uciskiem, zapewnia im komfort i ulgę. 
  • obuwie Dynamic — stworzone dla aktywnych osób, które są ciągle w ruchu. Elastyczna podeszwa rockerowa, poduszka na pięcie amortyzująca uderzenia, amortyzacja w przedniej części podeszwy oraz budowa podtrzymująca kostkę pozwala na aktywny wypoczynek w górach, na pieszych wycieczkach itp. 
  • obuwie ULTRA-SOFT Deerskin —  seria mydeer wykonana jest z prawdziwej skóry jelenia, która jest wyjątkowo przyjemna dla stóp, zapobiega ich poceniu się oraz idealnie dopasowuje się do kształtu stóp.