Adanex - komfortowe obuwie zdrowotne

Adanex - przyjazne dla stóp obuwie rekreacyjne i domowe

Lider na polskim rynku, firma Adanex z ponad 20-letnią tradycją produkuje komfortowe i przyjazne dla zdrowia stóp obuwie. Głównym celem firmy są nowoczesne technologie i wysoka jakość produktów. Za podstawę osiągnięć firmy Adanex uważa się:

 • zaawansowanie technologiczne, techniczne i organizacyjne,
 • dostosowanie do polskich i europejskich norm,
 • solidność i rzetelność.

Bliskie relacje z Partnerami pozwalają na doskonałą obsługę, dopasowane oferty pod potrzeby rynku oraz konkurencyjne ceny.

Zalety wygodnego obuwia zdrowotnego Adanex

Obuwie Adanex to przede wszystkich komfortowe obuwie rekreacyjne i domowe (sandały, klapki), przeznaczone dla dorosłych i młodzieży. Podeszwa obuwia Adanex wykonana jest z poliuretanu, zapewniając użytkownikowi najwyższe parametry użytkowania. Na przekroju podeszwa wygląda jak gąbka, jest lekka i antypoślizgowa, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowników obuwia. Aspekt ten jest najważniejszy dla grupy starszych osób noszących obuwie. Do najważniejszych zalet obuwia Adanex należą:

 • amortyzacja wstrząsów- drgania tworzące się podczas chodzenia powstające na styku podeszwy z podłożem, w przypadku braku amortyzacji wstrząsów przenoszą się na stawy. Dzięki amortyzacji obuwie hamuje mikrowstrząsy, a poliuretan o specjalnej mikrokomórkowej strukturze powoduje tłumienie ich i ogranicza szkodliwe oddziaływanie na stawy.
 • anatomiczny kształt — podeszwa zaprojektowana zgodnie z anatomiczną budową stóp to podstawa dla stabilnego chodzenia, odpowiedniego przenoszenia ciężaru ciała oraz maksymalnego komfortu.
 • lekkość — ultralekkie obuwie Adanex zapewnia całkowite odciążenia nóg i stawów.
 • elastyczność — dzięki elastyczności podeszwy, użytkownik może swobodnie zginać i prostować stopę.
 • właściwy mikroklimat — zastosowane naturalne materiały i technologie wpływają na najwyższy komfort wewnątrz obuwia.

Poza granicami naszego państwa obuwie Adanex, znajdziemy w Bułgarii, Słowacji, Rosji. Od 2017 roku w kolekcji wiosna/lato rozbudowano o obuwie przeznaczone dla osób z problemami haluksów. AstraSoft dla stóp to przede wszystkim: bezszwowa wyściółka, regulacja i dopasowanie do stopy, stabilizacja stopy, wałkiem podpalcowym oraz elastyczna strefa cholewki ograniczająca ból i ucisk.

damskie kapcie w kolorze czerwonym marki Adanex

Obuwie „BIO” - obuwie Adanex

W obuwiu spędzamy znaczną część naszego życia, a dopasowane i prawidłowe obuwie to komfort i podstawa dobrego samopoczucia. Higieniczność i komfort szczególnie przy dłuższym użytkowaniu to podstawowe cechy dobrego obuwia. Jak pokazują badania, zdecydowana większość osób posiada stopy wrażliwe, wymagające specjalnego obuwia o wyprofilowanej, lekkiej podeszwie, stworzonych w nowoczesnej technologii przy użyciu specjalistycznych materiałów. Jakie wymagania powinno spełniać obuwie dla wrażliwych stóp? Oto one:

 • wymiary wnętrza obuwia dostosowane do wymiarów stóp wrażliwych ze szczególnym uwzględnieniem obwodu przodostopia;
 • szeroki i wysoki czubek pozwalający na swobodne ułożenie zniekształconych palców;
 • materiały na wierzchy, podszewki i wyściółki obuwia o bardzo dobrych właściwościach higienicznych (przepuszczalność pary wodnej, sorbcja, desorbcja pary wodnej) i reologicznych(łatwość dostosowania do kształtu stopy);
 • uwzględnienie w konstrukcji obuwia szczególnie wrażliwych miejsc stóp – okolicy stawu palucha i V palca, podbicia, ścięgna Achillesa, kostki zewnętrznej i wewnętrznej i niestosowanie w tych miejscach łączeń materiałów, grubszych szyć itp.:
 • wykorzystywanie różnego rodzaju regulacji zapięć;
 • spody lekkie, elastyczne, sprężyste;
 • w obuwiu damskim wysokość obcasa nieprzekraczająca 3,5 cm, a jego kształt powinien zapewniać poczucie stabilności w czasie poruszania się;
 • miękkie wyłożenia wnętrza obuwia;
 • stosowanie elementów łagodzących odczucie bólu np.: wałek podpalcowy.

Obuwie na podeszwie z poliuretanu jest sygnowane znakiem „BIO”. Oznacza to, że charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania, lekkością i sprężystością oraz zapewnia odpowiednią amortyzację, przy chodzeniu po twardym podłożu. Zagłębienie w tylnej części powierzchni spodu stabilizuje piętę, zabezpiecza przed ruchami na boki, unikając tym samym skręcenia stawu skokowego. Wałek podpalcowy zapobiega przesuwaniu się stopy do przodu i uderzaniu palcami o czubek buta. Zwiększone wymiary obwodu przodostopia oraz konstrukcja wykonana z uwzględnieniem miejsc stopy szczególnie wrażliwych, pozwalają na dopasowanie obuwia do każdego problemu wymagających stóp użytkownika.

Wyróżnienia

Adanex otrzymał certyfikat „Obuwie dla wrażliwych stóp potwierdzając, że obuwie posiada odpowiednią konstrukcję, właściwe materiały oraz zapewnia zdrowe i komfortowe użytkowanie. Obuwie Adanex może być również noszone w przypadku osób z chorymi lub zdeformowanymi stopami. Certyfikat ten został przyznany przez COTM- Centralny Ośrodek Techniki Medycznej w Warszawie. Firma Adanex została wyróżniona na łamach Gazela Biznesu, Rzetelna Firma oraz Diamenty Forbes.