Obuwie zdrowotne - właściwości, zastosowanie, rozmiary

Właściwości wygodnego obuwia zdrowotnego

Firmy produkujące obuwie takie jak Berkemann, Dr Orto, Solidus, Alpina, Rieker, Fargeot, Alpina stworzyły specjalną linię obuwia zdrowotnego. Charakteryzują się one właściwościami leczniczymi, najwyższą jakością gwarantowaną przez lekarzy ortopedów oraz specjalistyczne laboratoria. Obuwie zdrowotne skonstruowane jest tak, aby pomagało chorym stopom, zwiększało komfort chodzenia i uśmierzało ból. Buty wygodne wykonane są w większości przypadków z naturalnej miękkiej skóry. Posiadają lekkie, elastycznie podeszwy oraz wymienne wkładki ortpedyczne. Użytkownicy butów zdrowotnych zwracają szczególnę uwagę na trwałość produktu oraz przyjemność chodzenia w codziennym używaniu.

Zastosowanie butów zdrowotnych

Cechą szczególną wygodnych butów jest ich uniwersalność. Mają zastosowanie zarówno w pracy jak w życiu domowym. Będą odpowiednie na przyjęcia, ale również do biegania. Producenci przygotowali obuwie zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów jest obuwie medyczne z przeznaczeniem dla lekarzy i pracowników służby zdrowia, dla których najważniejszy jest komfort podczas użytkowania przed długi czas. Wygodne obuwie zdrowotne sprawia, że ich praca staje się przyjemna, a godziny w ruchu nie sprawiają już bólu. Klapki Inblu to idealne rozwiązanie dla Pań, dla których ważna jest miękkość obuwia. Granatowe kapcie wykonane z bardzo miękkich naturalnych materiałów posiadają lekkie, elastyczne, antypoślizgowe podeszwy. Polecane są na stopy z haluksami, wrażliwe i cukrzycowe.

Wygodne buty zdrowotne marki Lesta

Rozmiary butów zdrowotnych

Na rozmiar wygodnego obuwia składa się jego długość (rozmiar) oraz tęgość. Obecnie ze względu na szeroki asortyment butów zdrowotnych dostępny jest praktycznie każdy rozmiar zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Ważnym aspektem wpływającym na proces leczenia oraz wygodę noszenia obuwia ma tęgość. 

Wyróżniamy następujące tęgości:

  • tęgość G na stopę normalną,
  • tęgość H na stopę poszerzoną,
  • tęgość K na stopę szeroką
  • tęgość M na stopę bardzo szeroką. 

Odpowiednie wyprofilowanie buta zgodnie z tęgością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz przyniesie korzyści zdrowotne. Jeśli nie jesteśmy pewni tęgości naszej stopy, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą. Wybór wygodnego obuwia zdrowotnego to gwarancja rozpoczęcia prawidłowego procesu leczniczego dla naszych stóp.