Komfortowe buty o normalnej szerokości - tęgość G. Sprawdź czy są dla Ciebie.

Dlaczego tęgość obuwia zdrowotnego jest tak ważna?

Tęgość obuwia to jego szerokość. Komfort. Nie ma nic ważniejszego niż komfortowe noszenie obuwia zdrowotnego. W sytuacji, gdy większość czasu spędzamy w pracy, w drodze do domu i z domu, w ciągłym ruchu komfort jest kluczowym elementem naszego samopoczucia. Wygodne obuwie zdrowotne sprawia, że zapominamy o uciążliwych dolegliwościach stóp takich jak halluksy. Dobierając odpowiednią tęgość obuwia  mamy pewność, że buty będą wygodne i niewyczuwalne. Dlatego tęgość butów ortopedycznych, zdrowotnych, medycznych czy też profilaktycznych jest niezwykle istotnym elementem w procesie zakupowym.

Jak mierzyć buty zdrowotne? Praktyczne wskazówki dotyczące tęgości

  • Nigdy nie mierz butów, tylko siedząc.

Przymierzając obuwie warto w nich posiedzieć, ale również trzeba w nich trochę pochodzić. Odczucia komfortu w pozycji siedzącej i stojącej mogą diametralnie się od siebie różnić. Dodatkowo chodząc pamiętajmy o sprawdzeniu nacisku na obuwie w trakcie chodzenia.

  • Stopy nie są symetryczne

Stopy mogą różnić się od siebie w długości i szerokości. Zawsze przymierzaj parę butów tak, aby sprawdzić jak czuję się lewa i prawa stopa.

  • Na zakupy po pracy

Stopy w wyniku codziennych czynności życiowych nieco się powiększają. Polecamy zakup wygodnego obuwia zdrowotnego po południu, kiedy ich rozmiar jest nieco większy.

Buty tęgość G normalna szerokość Berkemann

Wyprofilowane tęgie buty gwarancją prawidłowego leczenia

Wygodne buty zdrowotne posiadają właściwości lecznicze oraz posiadają cechy profilaktyczno - terapeutyczne. Lekarze polecają noszenie obuwia zdrowotnego dla osób ze schorzeniami stóp takimi jak haluksy, palce młotkowate czy odciski. Aby proces leczenia przebiegał prawidłowo i przyniósł oczekiwane rezultaty pamiętajmy również o tęgości buta. Przyczyną większości dolegliwości stóp jest nieodpowiedni dobór rozmiaru oraz szerokości obuwia. Tęgie buty o prawidłowej wielkości pozytywnie wpłyną na proces leczenia oraz pozwolą zapomnieć o przykrych dolegliwościach.

Tęgość G dla stopy normalnej. Szeroka gama produktów

Oznaczenie tęgości wygodnego obuwia zdrowotnego w sklepach obuwniczych to duże ułatwienie dla klientów ceniących sobie wygodę i komfort chodzenia. Znając tęgość swojego obuwia możemy bez problemu znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. W sklepie internetowymi Bio Stopa znajdziesz markowe obuwie zdrowotne z podziałem na tęgości. W ofercie tęgości g o normalnej szerokości znajdziesz m.in. klapki, półbuty, adidasy, sandały, klapki, czółenka, wsuwki, mokasyny, baleriny, kapcie, kozaki, sztyblety, botki, śniegowce. Najlepsi europejscy producenci butów gwarantują jakość i profesjonalne wykonanie.

Jeśli chcesz się upewnić czy rozmiar i tęgość wygodnego obuwia zdrowotnego jest odpowiedni dla Ciebie, odwiedź sklep stacjonarny Bio Stopa. Wykwalifikowani pracownicy dokonają pomiaru stopy oraz pomogą w wyborze odpowiedniego obuwia.