Caprice - innowacyjność w produkcji wygodnego obuwia zdrowotnego

Caprice - nowoczesne wygodne obuwie zdrowotne

Firma Caprice została założona w 1990 roku w Niemczech, z siedzibą w Pirmasens. Pierwsze pary butów niemieckiej marki na polskim rynku pojawiły się w 1994 roku, od 1997 roku na terenie Poznania działa siedziba Caprice obejmująca obszar Polski i Litwy. Caprice produkuje rocznie około 3 milionów par butów, specjalizuje się w skórzanym obuwiu damskim. Firma Caprice wyróżnia się dwoma opatentowanymi systemami — AntiShokk (amortyzacja w obcasie) wykorzystywana m.in. przez koncern Wortmann oraz system klimatyzacji OnAIR, dostępny wyłącznie w butach marki Caprice. Kolekcje marki Caprice wystawiane są na około 20. targach międzynarodowych, w tym GDS Düsseldorf, Expo Riva, Pure Londyn, w Moskwie i Kijowie. Oprócz sklepów w całej Europie markę Caprice znajdziemy w Dubaju, w Ameryce i Japonii. Przewodnim hasłem firmy jest: ” Walking on air ” - chodzić w powietrzu, a to wszystko dzięki systemie klimatyzacji opatentowanym przez markę Caprice.

Caprice w Polsce

Historia działalności firmy Caprice w Polsce sięga lat 90-tych, kiedy to w Polsce produkowano cholewki obuwia damskiego, które później przesyłano i montowano w Pirmasens- miasta, uznawanego za światową stolicę technologii obuwniczych. Wraz ze zwiększeniem zapotrzebowania na produkty oraz duże zmiany na zachodnioeuropejskim rynku pracy, część produkcji kolekcji rozpoczęto w Polsce. W pewnym momencie Caprice chciało wykupić polskie zakłady produkujące cholewki i na jego bazie rozbudować całą fabrykę obuwia, niestety jeden z polskich producentów, przejął zakład, doprowadzając go później do upadku. Mimo to rozwinięto masową produkcję wyrobów uszlachetniających” w Polsce dostarczając całą technologię, maszyny i materiały. Mimo przeznaczenia całej produkcji i produktów na zachodnioeuropejski rynek, w 1994 roku pierwsze próbne partie na Zachód obuwia damskiego trafiły do polskich handlowców. Buty zyskały od razu pozytywny odzew, były cenione za wygodę, lekkość i elastyczność. W tym samym czasie marka Caprice zastosowała na większą skalę swój patent — system amortyzacji w obcasie, nazwany pierwotnie Softwalk. W późniejszym okresie system amortyzacji zmienił nazwę na Antishokk i zastosowano go przy produkcji we wszystkich firmach koncernu Wortmann. W 1996 roku zachęcony pierwszymi próbami, prowadzący działania z Caprice Dariusz Żabiński, zainteresował niemiecką stronę stałą sprzedażą obuwia damskiego marki Caprice w Polsce. Wprowadzono nie tylko sprzedaż obuwia marki Caprice, ale również marek takich jak Tamaris, Gino Ventori, Fun&Co. W 1997 roku, w pierwszych kilku miesiącach na polskim rynku wartość kontraktacji obuwia niemieckiego koncernu przekroczyła ponad dziesięciokrotnie uzyskane wcześniej wyniki przez kilka niezależnych kontrahentów. Z uwagi na ogromne zainteresowanie utworzono kilka filii niemieckiej firmy Wortmann i Caprice. W roku 2003 wraz z rozwojem nowej technologii Caprice „walking on air” sprzedaż marki wzrosła w postępie geometrycznym. Obecnie polskie przedstawicielstwo marki Caprice obsługuje sprzedaż do ponad 500 klientów w Polsce oraz kilkudziesięciu na Litwie. Firma uczestniczy we wszystkich targach branżowych w kraju i za granicą. W Poznaniu otworzono showroom, w którym przy dobrej kawie i muzyce można obejrzeć wszystkie dostępne kolekcje marki Caprice.

damskie botki marki Caprice

Technologia OnAIR, czyli buty z klimatyzacją

Nazwa OnAIR najlepiej opisuje technologię marki Caprice. Bazuje ona na podpatrzonej w naturze budowie „plastra miodu”, której właściwości i zalety wykorzystuje się w lotnictwie i lotach kosmicznych. We wnętrzu buta umieszczone jest około 300 małych zbiorniczków z powietrzem, połączonych ze sobą ściankami. Zbiorniczki dzięki systemowi perforacji, cyrkulują w trakcie chodzenia i odprowadzają wilgoć z buta. W lecie chroni przed przegrzaniem, a w zimę chroni przed chłodem od podłoża. Konstrukcja buta sprawia, że tylko 30% powierzchni stopy opiera się na podłożu buta, pozostałe 70% jest wprost „zawieszone” w powietrzu. Niskie temperatury oddziałujące na podeszwę, nie działają jednocześnie na stopę – na przeszkodzie staje kilkumilimetrowa warstwa powietrza, która ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Jeśli obuwie jest noszone przy wysokich temperaturach, mikrokropelki potu są odprowadzane do niewielkich zbiorniczków, osadzając się na ich ściankach. Zapobiega to poceniu stopy, a także nieprzyjemnemu zapachowi, gdyż wilgoć nie wnika we wkładkę czy podeszwę – odparowuje ze ścianek mikrozbiorniczków na chwilę po zdjęciu obuwia. W najnowszej kolekcji Caprice zastosowano specjalnie profilowane wkładki z systemem OnAIR, które w razie potrzeby można wyjąć. Dodatkowa wkładka wpływa na jeszcze większy komfort w trakcie chodzenia, pozwala na zwiększenie objętości buta oraz szybsze odparowanie wilgoci. Unikatowe zastosowanie OnAIR pozytywnie wyróżnia markę Caprice, pośród innych marek i sprawia, że zainteresowanie ich produktem rośnie na całym świecie.